Info tavle:

Fodboldkampe på Flauenskjold stadion:

Klik på DBU logoet for oversigt for alle kampe hjemme og ude.

'
Træningskampe program:




U16 Piger Mester

Lør d.11/03 kl.11.00 Hørby Stadion

DHF&K - Frederikshavn FI




U13 Piger 1

Lør d.18/03 kl.11.00 Dybvad Stadion

DHF&K - IF Skjold Sæby




U14 Drenge 2

Lør d.18/03 kl.13.00 Dybvad Stadion

DHF&K - Skibsby/Højene IF




Serie 2 Damer

Søn d.19/03 kl.15.00 Flauenskjold Stadion

DHF&K - NUBI





U14 Drenge 2

Lør d.25/03 kl.11.00 Hørby Stadion

DHF&K - Lundergård IU




U13 Drenge 2

Lør d.25/03 kl.11.00 Flauenskjold Stadion

DHF&K - Arden IG




U16 Piger Mester

Lør d.01/04 kl.10.00 Flauenskjold Stadion

DHF&K - Dronninglund IF




U16 Drenge 2

Lør d.01/04 kl.11.00 Klokkerholm Stadion

DHF&K - Skibsby/Højene IF




U13 Drenge 2

Lør d.01/04 kl.11.00 Dybvad Stadion

DHF&K - Svenstrup/Godthåb IF




U13 Piger 1

Lør d.01/04 kl.11.00 Hørby Stadion

DHF&K - Holtet IF






Indendørs/Futsal

Fremover vil diverse turneringskampe

stå her, hvis de spilles i

Flauenskjold, Dybvad eller klokkerholm hallen.







HUSK AT STØTTE CAFETERIET

&K

Fodboldkampe på Flauenskjold, Hørby, Dybvad og Klokkerholm stadion:

Klik på DBU logoet for oversigt for alle kampe hjemme og ude.

'

Træningskampe program:




Herrer Serie 3

Lør d.04/03 kl.14.00 Flauenskjold Stadion

FIF - Skagen IK




Herrer Serie 5

Lør d.04/03 kl.16.00 Flauenskjold Stadion

FIF - GVL Løkken




Herrer Serie 3

Lør d.18/03 kl.14.00 Flauenskjold Stadion

FIF - B52 Aalborg




Herrer Serie 5

Lør d.18/03 kl.16.00 Flauenskjold Stadion

FIF - Moseby B




Herrer Serie 5

Lør d.25/03 kl.14.00 Flauenskjold Stadion

FIF - Kirkeholdet Vrå







HUSK AT STØTTE CAFETERIET




U14 Drenge A

Tir d.07/03 kl.18.15 Flauenskjold Hallen

DHF - Vrå/Børglum IF




U14 Piger B

Tir d.07/03 kl.19.15 Flauenskjold Hallen

DHF - Østervrå IF




U12 Piger B

Søn d.12/03 kl.10.45 Flauenskjold Hallen

DHF - Strandby/Elling IF 2




U12 Drenge B

Søn d.12/03 kl.11.30 Flauenskjold Hallen

DHF - Brønderslev IF




U10 Drenge B

Søn d.12/03 kl.12.15 Flauenskjold Hallen

DHF - Øst.Brønderslev IF




U10 Piger B

Søn d.12/03 kl.13.00 Flauenskjold Hallen

DHF - Aabybro HK




Serie 4 Damer

Søn d.12/03 kl.13.45 Flauenskjold Hallen

DHF - Skagen HK




U12 Piger B

Tir d.14/03 kl.17.15 Flauenskjold Hallen

DHF - Taars/ugilt IF




U10 Drenge B

Tir d.14/03 kl.18.00 Flauenskjold Hallen

DHF - Aabybro HK




U14 Piger B

Tir d.14/03 kl.18.45 Flauenskjold Hallen

DHF - Ålbæk HK




U14 Drenge A

Tir d.14/03 kl.19.30 Flauenskjold Hallen

DHF - Aalborg KFUM




U12 Drenge A

Ons d.15/03 kl.18.00 Dybvad Hallen

DHF - Frederikshavn FI








Håndboldkampe i Flauenskjold & Dybvad hallen:

Besøg vores kanal

Flauenskjold Hal & Idræt

Opdateret d.21/02-17

Flauenskjold hallen: Stadionvej 13, Flauenskjold. 9330 Droninglund. Tlf: 98 86 13 86. Klik her for kort.